Jurapark Krasiejów – recenze

Jurapark KrasiejówNedaleko města Opole v jižní části Polska se nachází Jurapark Krasiejów. Jedná se o moderně pojatý paleontologický park přímo na místě nálezů z období triasu – průzkum lokality stále probíhá, o čemž svědčí nově odkryté prostory na okrajích naleziště.

Návštěvníka zvyklého na české dinoparky překvapí hlavně podstatně velkorysejší rozměry parku, čemuž odpovídá i vstupné, které činí 39 zł. na osobu (rodinné pro 2 dospělé a 2 děti 125 zł.), ale taková částka je plně opodstatněná.

Hned za vstupem nastoupí návštěvníci do vláčku, se kterým projedou “tunel času” – multimediální popis období od vzniku Země až do počátku druhohor. Po vystoupení z tunelu pokračuje prohlídka pěšky. Stezka mezi dinosaury měří 1.5 kilometru a uvidíte na ní více než 200 modelů v životní velikosti. Modely jsou v podstatně lepším stavu než v českých dinoparcích, a to jak z hlediska věrnosti originálu, tak i dílenského zpracování. Popisky obsahují vyčerpávající množství informací. Součástí stezky je i pavilón, který se nachází přímo na místě naleziště a návštěvník vidí, jak vypadá práce paleontologů v terénu. Na konci stezky je ještě jedna atrakce – prehistorické oceanárium, kde jsou promítány 3D filmy s vyhynulými mořskými tvory a velmi působivým 5D zážitkem na závěr prohlídky.

Jurapark je bohatě vybaven i zábavními parky pro děti a restaurací. V areálu je dokonce i kousek písečné pláže s koupáním.

Návštěvu mohu vřele doporučit – ve srovnání s dinoparky v Česku jde o nesrovnatelný zážitek.

Autor: Pavel

Jurapark Krasiejów

Jurapark Krasiejów

Jurapark Krasiejów

Jurapark Krasiejów

Jurapark Krasiejów

Jurapark Krasiejów

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *